5 та вилоятда суд раислари ўзгарди
Улар ўз аризаларига кўра лавозимдан озод этилгани айтилмоқда.
Бир нечта вилоят судларининг раислари ўзгарди. Бу ҳақда Судьялар олий кенгаши маълум қилди.
Президентнинг тегишли фармойиши билан:
Фарҳоджон Боқижонович Ғаниев – судьялик ваколати муддати даврининг беш йил муддатига Андижон вилоят судининг раиси лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Андижон вилоят суди раисининг ўринбосари – жиноят ишлари бўйича судлов ҳайъати раиси лавозимидан озод этилди;
Акрам Гайратович Шукуров – судьялик ваколати муддати даврига Жиззах вилоят судининг раиси лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Жиззах вилоят суди раисининг ўринбосари – фуқаролик ишлари бўйича судлов ҳайъати раиси лавозимидан озод этилди.
Шунингдек:
Учқун Холбоевич Рўзиев – судьялик ваколати муддати даврига Бухоро вилоят судининг раиси лавозимига (бунгача Ўзбекистон Республикаси Олий суди судьяси лавозимида ишлаган);
Акром Жўрақулович Утаев – судьялик ваколати муддати даврининг беш йил муддатига Фарғона вилоят судининг раиси лавозимига (бунгача Ўзбекистон Республикаси Олий суди судьяси лавозимида ишлаган);
Шуҳрат Маратович Камолов – судьялик ваколати муддати даврига Хоразм вилоят судининг раиси лавозимига (бунгача Фарғона вилоят судининг раиси лавозимида ишлаган);
Фаррух Сойибжонович Абдураимов – судьялик ваколати муддати даврига Андижон вилоят суди раисининг ўринбосари – жиноят ишлари бўйича судлов ҳайъати раиси лавозимига (бунгача Фарғона вилоят суди судьяси лавозимида ишлаган) тайинланган.
Президентнинг тегишли фармойишига мувофиқ ўз аризаларига асосан қуйидагилар лавозимидан озод этилган:
Талъатжон Бахтиёрович Мелибоев – Андижон вилоят судининг раиси лавозимидан;
Луқмон Мухторович Қодиров – Бухоро вилоят судининг раиси лавозимидан;
Ўткиржон Бўронович Жумаев – Жиззах вилоят судининг раиси лавозимидан;
Баҳодир Хусаинович Полванов – Хоразм вилоят судининг раиси лавозимидан.