Qashqadaryoda bozorchilar “zamhokim”ni do‘pposladi
Ular bozor rahbarining mashinasiga ham zarar yetkazgan.
Qashqadaryo viloyatining Qamashi tumanida 2-yanvar kuni bozordagi sotuvchilar janjal chiqardi. Holat yuzasidan viloyat IIB rasmiy munosabat bildirdi.
Mazkur holat Qamashi tumanining “Alisher Navoiy” MFY hududidagi “Fayz” dehqon bozori atrofida soat 10:30 larda sodir bo‘lgan. Tuman hokimining o‘rinbosari M.N. va bozor rahbari A.A.lar hududda obodonlashtirish ishlarini olib borish hamda bozor atrofiga beton ariq o‘rnatish maqsadida Obodonlashtirish bo‘limiga qarashli ekskavator mashinasini ishlatayotgan vaqtida bozorda savdo ishlari bilan shug‘ullanuvchi Q.S., B.N., T.Z. va I.A. hech bir sababsiz janjal chiqargan.
Janjal vaqtida fuqarolar T.Z. va B.N. qo‘llari bilan hokim o‘rinbosari M.N.ni qasddan bir necha marotaba urib, ekskavator mashinasi oynasiga tosh otib sindirgan. Bundan tashqari, “Fayz” MCHJ rahbari A.A.ga tegishli Nexia-2 rusumli avtomashinaga zarar yetkazib, fuqarolarni faol qarshilik ko‘rsatishga jalb qilgan.
Voqea joyiga Qamashi tuman IIB xodimlari chiqib, fuqarolarni tinchlantirib, jamoat tartibi saqlashga erishgan.
Hozirda holat bo‘yicha Jinoyat kodeksining 277-moddasi 3-qismi “g” bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.