Farg‘onada fuqaro ehson so‘rab, o‘zganing kartasidan pul o‘g‘irladi
U farzandi kasal ekanini aytib, boshqa fuqaroning ishonchiga kirgan.
Farg‘ona viloyatining Qo‘shtepa tumanida ijtimoiy tarmoq orqali farzandini kasalligini bahona qilib, o‘zganing pullarni aldov yo‘li bilan qo‘lga kiritgan shaxs ushlandi. Bu haqda viloyat Ichki ishlar boshqarmasi xabar berdi.
Maʼlum bo‘lishicha, 2022 yilning 29 oktyabr kuni fuqaro N.Q.ga nomaʼlum shaxs Telegram ijtimoiy tarmog‘i orqali yozib, farzandini davolatish uchun  undan ehson qilishini so‘ragan. Shundan so‘ng u N.Q.ning bank plastik kartasining maxfiy kodini qo‘lga kiritib, karta hisobida bo‘lgan 6.660.000 so‘m pullarini firibgarlik yo‘li bilan yechib olgan.
Mazkur holat yuzasidan Qo‘shtepa tumani IIB huzuridagi tergov bo‘linmasi tomonidan Jinoyat kodeksining 168-moddasi 3-qismi «g» bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Olib borilgan tezkor qidiruv harakatlari davomida ushbu jinoyatni A.J. sodir etganligi aniqlanib, protsessual tartibda ushlangan.
Qonunchilikka ko‘ra, mazkur jinoyatni sodir etgan shaxs 8 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish bilan jazolanishi mumkin.