Sobiq shahzoda Endryu hibsga olindi
Sobiq shahzoda Epshteyn bilan bog‘liq aloqalarini hamon rad etib kelmoqda.
Buyuk Britaniya shahzodasi Endryu davlat lavozimini suiisteʼmol qilishda gumon qilinib hibsga olindi. Maʼlumotlarga ko‘ra, hukumatning bunday qarorga kelishi Jeffri Epshteyn bilan aloqalari bilan bog‘liq. Bu haqda Al Arabiya maʼlum qildi.
Temza vodiysi politsiyasi shu oy boshida Mountbatten-Vindzor marhum jinsiy jinoyatchiga maxfiy hukumat hujjatlarini uzatgan bo‘lishi mumkinligi haqidagi daʼvolarni ko‘rib chiqayotganini maʼlum qilgan. Bu maʼlumotlar AQSH hukumati yaqinda eʼlon qilgan hujjatlarda keltirilgan.
Marhuma qirolicha Yelizaveta II ning ikkinchi o‘g‘li bo‘lgan Mountbatten-Vindzor Epshteyn bilan bog‘liq har qanday noqonuniy harakatlarni doim rad etib kelgan. U bu do‘stligidan afsusdaligini bildirgan, biroq hujjatlarning so‘nggi eʼlonidan beri jurnalistlarning izoh so‘rovlariga javob bermagan.
Sobiq shahzoda Epshteyn bilan aloqalari sababli barcha unvonlardan mahrum qilingan. 66 yoshli Endryu barcha ayblovlarni rad etib, hech qanday qonunga xilof ish qilmaganini taʼkidlab keladi.