AQSh va Isroil zarbalari oqibatida Eronda halok bo'lganlar soni 1300 dan oshdi
AQSh va Isroil tomonidan Eronga qarshi amalga oshirilgan harbiy zarbalar oqibatida halok bo‘lganlar soni 1300 nafardan oshdi. Bu haqda TASS axborot agentligi ma’lum qildi.
Iranian Red Crescent Society ma’lumotlariga ko‘ra, AQSh va Isroilning harbiy hujumlari boshlanganidan buyon Eron hududida kamida 1332 nafar tinch aholi vakili halok bo‘lgan.
Hozirgi vaqtda zarbalar oqibatlarini bartaraf etish bo‘yicha qidiruv-qutqaruv ishlari davom etmoqda. Mutasaddi xizmatlar vayronalarni olib tashlash, jabrlanganlarni xavfsiz hududlarga ko‘chirish hamda ularga zarur tibbiy yordam ko‘rsatish choralarini ko‘rmoqda.
Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, qutqaruv xizmatlari tomonidan zararlangan hududlarda izlash ishlari hali ham davom etmoqda.

The number of people killed in Iran as a result of US and Israeli strikes has exceeded 1300.
The number of casualties from the military strikes carried out by the US and Israel against Iran has exceeded 1300. This was reported by the TASS news agency.
According to the Iranian Red Crescent Society, at least 1332 civilians have been killed on Iranian territory since the start of the US and Israeli military attacks.
Search and rescue operations to deal with the consequences of the strikes are currently ongoing. The responsible services are taking measures to clear the rubble, relocate the victims to safe areas, and provide them with necessary medical assistance.
According to official information, search operations in the affected areas by rescue services are still continuing.