AQSh va Isroil zarbalari oqibatida Eronda halok bo'lganlar soni 1300 dan oshdi
AQSh va Isroil tomonidan Eronga qarshi amalga oshirilgan harbiy zarbalar oqibatida halok bo‘lganlar soni 1300 nafardan oshdi. Bu haqda TASS axborot agentligi ma’lum qildi.
Iranian Red Crescent Society ma’lumotlariga ko‘ra, AQSh va Isroilning harbiy hujumlari boshlanganidan buyon Eron hududida kamida 1332 nafar tinch aholi vakili halok bo‘lgan.
Hozirgi vaqtda zarbalar oqibatlarini bartaraf etish bo‘yicha qidiruv-qutqaruv ishlari davom etmoqda. Mutasaddi xizmatlar vayronalarni olib tashlash, jabrlanganlarni xavfsiz hududlarga ko‘chirish hamda ularga zarur tibbiy yordam ko‘rsatish choralarini ko‘rmoqda.
Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, qutqaruv xizmatlari tomonidan zararlangan hududlarda izlash ishlari hali ham davom etmoqda.

Число погибших в Иране в результате ударов США и Израиля превысило 1300 человек.
Число погибших в результате военных ударов США и Израиля по Ирану превысило 1300 человек. Об этом сообщило информационное агентство ТАСС.
По данным Иранского общества Красного Полумесяца, с начала военных атак США и Израиля на территории Ирана погибли по меньшей мере 1332 мирных жителя.
В настоящее время продолжаются поисково-спасательные работы по ликвидации последствий ударов. Ответственные службы принимают меры по разбору завалов, эвакуации пострадавших в безопасные районы и оказанию им необходимой медицинской помощи.
Согласно официальной информации, спасательные службы продолжают поисковые работы на пострадавших территориях.