Қашқадарёдаги клиникада 28 ёшли аёл вафот этди
Ҳозирда ҳолат юзасидан тергов бошланган.
Ижтимоий тармоқда Қашқадарё вилоятининг Шаҳрисабз шаҳридаги клиникаларнинг бирида 28 ёшли аёл қилинган антибиотик уколдан сўнг вафот этгани айтилган хабар тарқалмоқда. Ҳолат бўйича Бош прокуратура матбуот хизмати раҳбари Ҳаёт Шамсутдинов маълумот берди.
Аниқланишича, жорий йилнинг 6 ноябрь куни соат 11:00 атрофида Қашқадарё вилояти Шаҳрисабз туманида яшаган фуқаро 1996 йилда туғилган Б.Н. (аёл) хусусий поликлиникага ангинаси шишиб кетганлиги бўйича мурожаат қилган.
Хусусий клиниканинг лор шифокори И.Ж. томонидан аёлнинг томоғи шишиб йиринглаганлиги сабабли унинг томоқ қисмидан "Цефтриаксон" ва "Дексаметазон" дори воситалари аралашмасидан инъекция юборилганида бемор Б.Н.нинг тили тортилиб кетган. Воқеа жойида кўрсатилган ёрдамга қарамасдан беморнинг соғлиғи ёмонлашиб ҳодиса жойида вафот этган.
Воқеа содир бўлган жойга Шаҳрисабз шаҳар прокуратураси терговчиси раҳбарлигида тергов тезкор гуруҳи чиқиб, ҳодиса жойи кўздан кечирилган.
Ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан Шаҳрисабз шаҳар прокуратураси томонидан терговга қадар текширув ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Янги Тошкентда “Бойлар шаҳарчаси” қурилаётгани айтилмоқда
Ҳар бир дона вилласи 2-3 млн доллар атрофида бўладиган уйлар юзасидан изоҳ берилди.
Тошкентдаги меҳмонхонада ҳамкасбига шилқимлик қилган банкирга нега жиноий иш очилмади?
Ижтимоий тармоқларда муҳокама қилинаётган ҳолат юзасидан расмий изоҳ берилди.