Президент Шавкат Мирзиёев Ўзбекистон божхона хизмати ходимларига табрик йўллади
2025 йилда божхона органлари томонидан 76,2 триллион сўм тўлов ундирилиб, 1,8 тонна гиёҳвандлик моддасининг ноқонуний айланмасига чек қўйилди.
Президент Шавкат Мирзиёев 26 январь – Ўзбекистон Республикаси давлат божхона хизмати органлари ходимлари куни муносабати билан барча божхона ходимларини, офицер ва генералларни, шунингдек соҳа фахрийлари ва тажрибали ходимларни самимий қутлади.
Давлат раҳбари табрик сўзида мустақиллик йилларида божхона органлари мамлакат иқтисодий хавфсизлигини таъминлаш, миллий манфаатларни ҳимоя қилиш ва чегараларни дахлсиз сақлашда ишончли таянч бўлиб келганини алоҳида таъкидлади. Янги Ўзбекистон шароитида божхона тизими замонавий, очиқ ва самарали тизимга айланган, рақамлаштириш, бюрократия камайтириш ва халқаро стандартларни жорий этиш бўйича туб ислоҳотлар амалга оширилмоқда.
2025 йилда: