Farg‘onada 100 dan ortiq qimorboz qo‘lga olindi
Ular qimor va tavakkalchilikka asoslangan lotto o‘yinini tashkil qilgani aniqlangan.
Farg‘ona viloyatining Farg‘ona va Marg‘ilon shaharlarida qimorbozlik bilan shug‘ullangan bir guruh shaxslar ushlandi. Bu haqda viloyat Ichki ishlar boshqarmasi xabar qildi.
Qayd etilishicha, Farg‘ona viloyati IIB, viloyat DXX, Milliy gvardiya xodimlari tomonidan tezkor tadbir o‘tkazilgan. Unda Farg‘ona shahar Sanoat ko‘chasida joylashgan uyning ikkinchi qavatida Marg‘ilon shahrida yashovchi fuqaro 5 ta tanishi bilan noqonuniy harakatlarni sodir qilgan.
Ular 42 nafar fuqaroni jalb qilib, qimor o‘yinlari o‘tkazib kelgan. Ulardan jami 12 million 247 ming so‘m va 17 xil buyum ashyoviy dalil sifatida olingan.
Shu kuni tadbirlar davomida Marg‘ilon shahri “O‘rdatagi” mahallasi Mustaqillik ko‘chasidagi ovqatlanish binosining ikkinchi qavatida shu shaharda yashovchi fuqaro 3 nafar tanishi bilan lotto qimor o‘yinini tashkil qilgani aniqlangan. Ular 49 nafar fuqaroni jalb qilgan holda, qimor o‘tkazib kelayotganda tadbir ishtirokchilari tomonidan daliliy ashyolar bilan qo‘lga olingan.
Har ikki holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 278-moddasi (qimor va tavakkalchilikka asoslangan boshqa o‘yinlarni tashkil etish hamda o‘tkazish)ning tegishli qismlari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq To‘yxona yerto‘lasini qimorxonaga aylantirgan shaxsga chora ko‘rilgani hamda Farg‘onada qimorxona tashkil etgan shaxs ushlangani haqida xabar berilgandi.