Rossiyada qiyin ahvolda qolgan o‘zbekistonlik ayol Vatanga qaytarildi
Fuqaro Tashqi mehnat migratsiyasi agentligining Sankt-Peterburg shahridagi vakilligi hamda Bosh konsulxonaga murojaat qilgan.
Joriy yilning 15sentabr kuni Tashqi mehnat migratsiyasi agentligining Sankt-Peterburg shahridagi vakilligi hamda Bosh konsulxonaga yurtdoshimiz N.K. tomonidan uning og‘ir vaziyatda qolganligi sababli Vatanga qaytarishda amaliy yordam so‘rab murojaati kelib tushdi.
Fuqaroning murojaati vakillik tomonidan o‘rganib chiqildi va uning og‘ir ahvolda ekanligi aniqlandi. Shundan so‘ng, fuqaroga Xorijda mehnat faoliyatini amalga oshiruvchi fuqarolarni qo‘llab-quvvatlash hamda ularning huquq va manfaatlarini himoya qilish jamg‘armasi mablag‘lari hisobidan aviachipta olib berildi va “Uzbekistan airways” kompaniyasi hamkorligida Sankt-Peterburg-Urganch yo‘nalishidagi aviareys orqali O‘zbekistonga qaytarildi.