O‘zbekistondan Turkiyaga yana 71 kishidan iborat gumanitar yordam partiyasi yetkazildi
Qutqaruv guruhi Gaziantep shahriga yuborilgan.
Turkiyaning Gaziantep shahriga O‘zbekistonning 71 kishidan iborat qo‘shimcha qidiruv-qutqaruv va tibbiyot xodimlari guruhi hamda navbatdagi gumanitar yordam partiyasi yetkazildi.
O‘zbekiston Mudofaa vazirligi tibbiy otryadining 50 nafar xodimi xizmat qiladigan bir gektar maydonga to‘qqizta alohida bo‘linmadan iborat ko‘chma shifoxona majmuasini joylashtirish rejalashtirilgan.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning topshirig‘iga binoan mamlakatimiz maxsus borti zilzila oqibatida jabrlanganlarga shoshilinch yordam ko‘rsatish maqsadida Turkiyaning Gaziyantep shahriga yetib bordi.
Jabrlanganlarga yordam berish maqsadida O‘zbekiston Mudofaa vazirligi tibbiy otryadining 50 nafar xodimi xizmat qiladigan bir gektar maydonga to‘qqizta alohida bo‘linmadan iborat ko‘chma shifoxona majmuasini joylashtirish rejalashtirilgan.
Ushbu dala shifoxonasi barcha zarur tibbiy asbob-uskunalar va dori-darmonlar bilan to‘liq taʼminlanadi.