Narendra Modi 29–30-avgust kunlari O‘zbekistonda bo‘ladi
Prezident Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Hindiston Bosh vaziri Narendra Modi 29–30-avgust kunlari davlat tashrifi bilan O‘zbekistonda bo‘ladi.
Tashrif doirasida O‘zbekiston–Hindiston strategik sheriklik munosabatlarini yanada rivojlantirish va ko‘p qirrali hamkorlikni kengaytirish masalalari muhokama qilinadi.
Muzokaralarda siyosiy muloqot va madaniy-gumanitar aloqalarni rivojlantirish, shuningdek, savdo, energetika, kimyo, geologiya, sog‘liqni saqlash, farmatsevtika, qishloq xo‘jaligi, mashinasozlik va boshqa sohalarda yangi qo‘shma loyihalarni ilgari surishga alohida e’tibor qaratiladi.
Shuningdek, xalqaro va mintaqaviy kun tartibidagi dolzarb masalalar, ko‘p tomonlama tuzilmalar doirasidagi hamkorlik yuzasidan fikr almashiladi.
Tashrif yakunida ikki tomonlama hamkorlikning turli yo‘nalishlariga oid qator hujjatlarni imzolash ko‘zda tutilgan.

Нарендра Моди 29–30 августа будет в Узбекистане
По приглашению Президента Шавката Мирзиёева Премьер-министр Индии Нарендра Моди 29–30 августа посетит Узбекистан с государственным визитом .
В рамках визита будут обсуждены вопросы дальнейшего развития узбекско-индийских отношений стратегического партнерства и расширения многопланового сотрудничества.
В ходе переговоров особое внимание будет уделено развитию политического диалога и культурно-гуманитарных связей, а также продвижению новых совместных проектов в сферах торговли, энергетики, химии, геологии, здравоохранения, фармацевтики, сельского хозяйства, машиностроения и других областях.
Также состоится обмен мнениями по актуальным вопросам международной и региональной повестки дня, сотрудничеству в рамках многосторонних структур.
По итогам визита предусматривается подписание ряда документов по различным направлениям двустороннего сотрудничества.