18 ёшли фуқаро иккита машинани тунади
Наманган вилояти ИИБ Ахборотхизмати хабар беришича, 2021 йил 5 июль куни, Наманган шаҳрида яшовчи, 1999 йилда туғилган фуқаро ариза билан мурожаат қилиб, шу йил 5 июль куни ўзига бириктирилган "Дамас" русумли автомашинасини Наманган шаҳар кўчасида эшикларини очиқ ҳолда қаровсиз қолдирганлигидан фойдаланган номаълум шахс, автомашина салонида бўлган жами нархи 6.200.000 сўм бўлган телефон ва телефон қурилмаларини олиб кетган.
Янги Наманган тумани Жиноят қидирув бўлими вакиллари томонидан олиб борилган тезкор қидирув-суриштирув ҳаракатлари натижасида, ушбу жиноятни, Наманган шаҳрида яшовчи, 2003 йилда туғилган фуқаро содир этганлиги аниқланган.
Бундан ташқари, шу йил 25 июнь Наманган шаҳрида яшовчи, 1998 йилда туғилган фуқарони "Жентра" русумли автомашинасини яшаш уйи олдида қаровсиз ҳолда қолдирганлигидан фойдаланиб, автомашина салонида бўлган 6.000.000 сўм пулларни ўғирлаб кетганлиги аниқланган.
Ушбу ҳолат бўйича 2021 йил 6 июль куни Жиноят кодексининг 169-моддаси 3-қисми билан жиноят иши қўзғатилган.