Prezident topshirig‘i bilan “O‘zbekneftgaz”da “Kuchaytirilgan ish rejimi” tashkil qilindi
Bunda iste’molchilarni tabiiy gaz, benzin va dizel yonilg‘ilari bilan ta’minlashda uzilishlarni oldini olish choralari ko‘riladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan 2021 yil 30 dekabr kuni o‘tkazilgan selektor yig‘ilishida berilgan topshiriqlarning ijrosini ta’minlash uchun “O‘zbekneftgaz” AJ va uning tasarrufdagi tashkilotlarda “Kuchaytirilgan ish rejimi” tashkil etildi.
Qish mavsumida hamda bayram kunlari aholi, sanoat va xalq xo‘jaligi iste'molchilarini tabiiy gaz, suyultirilgan gaz, benzin va dizel yonilg‘ilari bilan ta’minlashda uzilishlarni oldini olish, barcha qazib chiqarish, qayta ishlash, ishlab chiqarish korxonalarining bir maromda ishlashini navbatchilar to‘liq monitoring qilib borishadi.
Shu bois, “O‘zbekneftgaz” AJ tasarrufdagi barcha korxona va tashkilotlarda ishlab-chiqarish jarayonlarining bir maromda ishlashini ta’minlash hamda uzulishlarni oldini olish maqsadida 2022 yilning 1-15 yanvar kunlari “Kuchaytirilgan ish rejimi” tashkil qilinishi belgilandi.
Ayni ushbu kunlarda Jamiyat tasarrufdagi barcha korxona va tashkilot rahbarlari mas’ulligida 2022 yilning 1-15 yanvar kunlari kechayu-kunduz navbatchilik tashkil etiladi.
Barcha korxonalarning birinchi rahbarlari “Kuchaytirilgan ish rejimi” doirasida shaxsan ish joyida bo‘lib, ishlab chiqarish jarayonlarini uzluksizligini ta’minlaydi.
O‘z navbatida aholi talablarini inobatga olgan holda, “Buxoro neftni qayta ishlash zavodi” MCHJ va “Neft bazalari” MCHJlari tomonidan aholi, sanoat va halq xo‘jaligi iste’molchilaring sifatli benzin, dizel yonilg‘isi, neft mahsulotlari bilan ta’minlashda uzilish va tanqisliklarga yo‘l qo‘ymaslik choralari ko‘riladi.
“UNG-Petro” MCHJ, “Chinobod neft bazasi” va “Kuchlik neft bazasi” rahbarlarining shaxsan nazorati ostida iste’molchilarni benzin va dizel yonilg‘isi bilan kechayu-kunduz ta’minlash, narxlarning sun’iy ravishda o‘sishini oldini olish choralarini ko‘rgan holda AYQSHlarda tungi “reyd”lar tashkil etiladi.