“Pereval” yopildi: FVV dovonda qolib ketgan fuqarolar haqida maʼlumot berdi
Vazirlik ayni vaqtda “Qamchiq”dagi vaziyat haqida ham qo‘shimcha axborot berdi.
FVV xabariga ko‘ra, “ANGREN-LAND” oshxonasida FVV rahbarligida daxldor korxona va tashkilotlarning masʼul va mutasaddilaridan iborat fuqarolarni qabul qilish – evakuatsiya shtabi tuzilib, «O‘zbekiston temir yo‘llari» AJ hamkorligida yo‘lda qolib ketgan yo‘lovchilarga maxsus reys orqali poyezd qatnovi yo‘lga qo‘yildi va isinish maskanlari tashkil etildi.
“Qamchiq” dovoni yo‘llarida qolib ketgan haydovchilarga FVV qutqaruvchilari tomonidan amaliy yordam ko‘rsatildi. Shuningdek, “ANGREN-LAND”, “ZAMIN-2”, “UCHQUDUQ” oshxonalari fuqarolarni vaqtincha qabul qilish hamda «Angren kon metallurgiya» texnikumi, “FAYZ”, “SHODIYOR”, “ELBA” mehmonxonalari esa joylashtirish uchun faoliyat olib bordi.
Qamchiqda qor yog‘ishdan to‘xtagan. Dovon yo‘li transportlar harakati uchun vaqtincha yopilgan. Ochilishi bo‘yicha qo‘shimcha maʼlumot beriladi.