O‘zbekiston parlamenti quyi palatasi yonidagi “peshoxod”da YTH yuz berdi
“Damas” ayol kishini urib yuborgan.
Oliy Majlis Qonunchilik palatasi binosi yonidagi tartibga solinmagan piyodalar o‘tish yo‘lida yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi. Bu haqda IIV YHXX axborot xizmati xabar berdi.
Maʼlum qilinishicha, 21 iyul kuni soat 19:00 larda Chilonzor tumani Bunyodkor shoh ko‘chasida haydovchi Lacetti rusumli avtomashinasini boshqarib kelayotib, o‘zidan oldinda ketayotgan Damas rusumli avtomashinasi bilan to‘qnashuv sodir etgan.
To‘qnashuv zarbidan so‘ng Damas avtomashinasi tartibga solinmagan piyodalar o‘tish joyida yo‘lni kesib o‘tayotgan piyodani urib yuborgan. YTH oqibatida tan jarohat olib shifoxonaga yotqizilganlar haqida maʼlumot kelib tushmagan.
Holat yuzasidan Toshkent shahar IIBB YHXB masʼul xodimlari tomonidan surishtiruv ishlari olib borilmoqda.
“Haydovchilardan avtomashina boshqarish davomida tartibga solinmagan piyodalar o‘tish joylariga yaqinlashganda tezlikni pasaytirishlarini va piyodalarga to‘xtab yo‘l berib, o‘tkazib yuborishlarini, oraliq masofa saqlab harakatlanishlarini so‘rab qolamiz”, — deyiladi xabarda.