Endi Telegramda qoida buzganlarning raqami tegishli organga beriladi
Bu haqida uning egasi Pavel Durov maʼlum qildi.
Telegram asoschisi Pavel Durov endilikda tegishli qoidalarni buzgan foydalanuvchilarning IP manzillari va telefon raqamlari tegishli organlarga oshkor qilinishi mumkinligini maʼlum qildi. Bu haqida u o‘zining rasmiy kanalida yozib qoldirdi.
“Telegramʼda qidiruv boshqa xabar almashish ilovalariga qaraganda kuchliroq, chunki u foydalanuvchilarga umumiy kanallar va botlarni topish imkonini beradi. Afsuski, bu xususiyatni noqonuniy tovarlarni sotish bilan shug‘ullanadigan odamlar suiisteʼmol qilmoqda.
Jinoyatchilarning Telegram Search xizmatini suiisteʼmol qilishlarini oldini olish uchun biz xizmat ko‘rsatish shartlari va Maxfiylik siyosatimizni yangiladik va ular butun dunyo bo‘ylab izchil bo‘lishini taʼminladik. Qoidalarimizni buzganlarning IP manzillari va telefon raqamlari qonuniy talablarga javoban tegishli organlarga oshkor qilinishi mumkinligini maʼlum qilamiz”, deyiladi xabarda.
Pokiston tunda Afg‘onistonga hujum qildi
Hujum oqibatida o‘nlab odamlar halok bo‘lgan.
Putin aloqa xizmatlarini bloklashga ruxsat beruvchi qonunni imzoladi
Rasmiylar bu qonunni Ukraina dronlarining hujumlari bilan asoslagan edi.
Isroil armiyasini yuqori jangovar shaylik holatiga keltirdi
Bunga AQSHning Eronga zarba berish ehtimoli sabab bo‘lgan.
Amerikada 11 yoshli bola videoo‘yin sabab otasini o‘ldirib qo‘ydi
U otasi videoo‘yin qurilmasini olib qo‘yganidan jahli chiqqan.
AQSh Eronga ehtimoliy zarba oldidan aviatashuvchi guruh kelishini kutmoqda — WP
AQSh mintaqadagi harbiy kuchlarini oshirgan, biroq harbiy operatsiya bo‘yicha yakuniy qaror hali rasman tasdiqlanmagan.