Qashqadaryodagi klinikada 28 yoshli ayol vafot etdi
Hozirda holat yuzasidan tergov boshlangan.
Ijtimoiy tarmoqda Qashqadaryo viloyatining Shahrisabz shahridagi klinikalarning birida 28 yoshli ayol qilingan antibiotik ukoldan so‘ng vafot etgani aytilgan xabar tarqalmoqda. Holat bo‘yicha Bosh prokuratura matbuot xizmati rahbari Hayot Shamsutdinov maʼlumot berdi.
Aniqlanishicha, joriy yilning 6 noyabr kuni soat 11:00 atrofida Qashqadaryo viloyati Shahrisabz tumanida yashagan fuqaro 1996 yilda tug‘ilgan B.N. (ayol) xususiy poliklinikaga anginasi shishib ketganligi bo‘yicha murojaat qilgan.
Xususiy klinikaning lor shifokori I.J. tomonidan ayolning tomog‘i shishib yiringlaganligi sababli uning tomoq qismidan “Seftriakson” va “Deksametazon” dori vositalari aralashmasidan inyeksiya yuborilganida bemor B.N.ning tili tortilib ketgan. Voqea joyida ko‘rsatilgan yordamga qaramasdan bemorning sog‘lig‘i yomonlashib hodisa joyida vafot etgan.
Voqea sodir bo‘lgan joyga Shahrisabz shahar prokuraturasi tergovchisi rahbarligida tergov tezkor guruhi chiqib, hodisa joyi ko‘zdan kechirilgan.
Hozirda mazkur holat yuzasidan Shahrisabz shahar prokuraturasi tomonidan tergovga qadar tekshiruv harakatlari olib borilmoqda.
Buxoro va Navoiyda kuchli havo ifloslanishi kuzatildi
Ayrim joylarda PM2.5 mayda dispersli zarrachalari ruxsat etilgan meʼyordan 4,3-12,6 marta oshib ketdi.
Yangi Toshkentda “Boylar shaharchasi” qurilayotgani aytilmoqda
Har bir dona villasi 2-3 mln dollar atrofida bo‘ladigan uylar yuzasidan izoh berildi.
Toshkentdagi mehmonxonada hamkasbiga shilqimlik qilgan bankirga nega jinoiy ish ochilmadi?
Ijtimoiy tarmoqlarda muhokama qilinayotgan holat yuzasidan rasmiy izoh berildi.