ИИББ яна олти кишини қўлга олди
"Долзарб қирқ кунлик" доирасида тергов-тезкор ҳаракатлар давом этмоқда.
Тошкент шаҳар ИИББ томонидан "Долзарб қирқ кунлик" доирасида ўтказилаётган тергов-тезкор ҳаракатлар давомида яна бир нечта шахслар жиноят содир этганликда гумонланиб ушланди.
Шулар жумласидан:
1991 y.t. Абдуллаев Ахрор Равшан ўғли (Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодекси 273-моддаси 5-қисми, жуда кўп миқдорда гиёҳвандлик воситаларини ўтказиш);
1984 y.t. Махмудходжаев Саидахмадхон Саидалимович (Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодекси 276-моддаси 2-қисми, кўп миқдорда гиёҳвандлик воситаларини сақлаш);
1993 y.t. Холмуродов Суннатилла Чориевич (Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодекси 104-моддаси, оғир тан жароҳати етказиш).
Ушбу шахсларга нисбатан қамоққа олиш тарзидаги эҳтиёт чораси қўлланган.
1982 y.t. Ходжаев Аббосхон Ахмадович (Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодекси 165-модда 2-қисми, бир гуруҳ шахслар томонидан товламачилик);
1987 y.t. Мухамеджанов Азлархон Ботирович (Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодекси 165-модда 2-қисми, бир гуруҳ шахслар томонидан товламачилик);
1984 y.t. Рустамов Умид Каманжанович (Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодекси 273-моддаси 5-қисми, жуда кўп миқдорда гиёҳвандлик воситаларини ўтказиш)лар жиноят иши доирасида гумон қилинувчи сифатида жалб этилиб, просессуал тартибда ушланган. Тергов давом этмоқда.