Soxta prokuratura xodimi va uning sherigi ushlandi
Muborakda o‘zini prokuratura xodimi deb tanishtirib, odamlarni chuv tushirgan sobiq IIB xodimi va uning sherigi qo‘lga olindi.
Ma'lum bo'lishicha, joriy yilning 28-29 sentabr kunlari DXX Muborak shahar bo‘linmasi va departament Muborak tuman bo‘limi, DXX Qashqadaryo viloyat boshqarmasi va Muborak tumani prokuraturasi bilan hamkorlikda tezkor tadbir o‘tkazilgan. Olib borilgan tadbir davomida o‘zini prokuratura xodimi deb tanishtirib yurgan shaxslar qo‘lga olindi.
Tergov jarayonida huquqbuzarlarning biri  41 yoshli, avval sudlangan sobiq Ichki ishlar bo‘limi xodimi bo‘lganligi aniqlandi.
Firibgarlar bir fuqaroga "Eriyell" kompaniyasiga ishga kiritib qo‘yishini aytib, aldov yo‘li bilan 3000 AQSH dollari talab qilgan. Ular 1000 AQSH dollari olayotgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan qo‘lga olindi.
Hozirda ushbu shaxslarga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi JKning 168 va 211-moddalari bilan Jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.
Avvalroq Buxoroda soxta o‘t o‘chiruvchi va mo‘ri tozalovchilar qo‘lga olingani, sud soxta davlat xizmatchisi ishiga qonuniy baho bergani hamda soxta "Remdesevir" Samarqandda ushlangani haqida xabar berilgandi.