Navoiyda 980 mln so‘m kredit o‘zlashtirib yuborildi
Hozirda mazkur holat yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Karmana tumanida kredit mablag‘larini o‘zlashtirgan MCHJ rahbarlari aniqlandi, deya xabar bermoqda Bosh prokuratura huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti.
Ma’lum qilinishicha, Departamentning Karmana tuman bo‘limi tomonidan tergovga qadar tekshiruv o‘tkazilgan. Unda “A. Z.” MCHJ rahbari A. Yu. va “R. L.” MCHJ mas’ul shaxslari o‘zaro til biriktirib, tadbirkor I. Sh.ning ishonchiga kirib, unga qarashli issiqxona hujjatlarini qalbakilashtirish orqali “A.Z.” MCHJ nomiga hududiy tijorat banki filialidan 980 mln so‘m imtiyozli kredit ajratilishiga erishib, ushbu kredit mablag‘larini naqdlashtirib olib, o‘zganing mulkini firibgarlik yo‘li bilan qo‘lga kiritganliklari aniqlangan.
Hozirda mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining tegishli moddalari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.