Andijon hayvonot bog‘ida ayiqlar ishchiga hamla qilib, uni o‘ldirib qo‘ldi
Ishchi ayiqlarga ovqat berish maqsadida uning qafasiga kirgan. Shu vaqtda ayiqlardan biri unga tashlanib, bo‘yin qismidan tishlab olgan.
Andijon viloyati IIB Matbuot xizmati xabariga ko‘ra,joriy yilning 3 yanvar kuni soat 16:00 larda Xo‘jaobod tumani “Mustaqillikning 27 yilligi” MFY hududida joylashgan “Usmonobod Fayzi” MCHJga qarashli “Andijon hayvonot bog‘i" ishchisi A.G hayvonot bog‘ida saqlanayotgan ayiqqa ovqat berish maqsadida uning qafasiga kirgan.
Shu vaqtda ayiq unga tashlanib, bo‘yin qismidan tishlab olgan. Oqibatda ishchi og‘ir tan jarohati olib, hodisa joyida vafot etgan.
Mazkur holat Xo‘jaobod tumani IIB tomonidan tegishli tartibda ro‘yxatdan o‘tkazilib, hodisa joyi tuman IIB tezkor-tergov guruhi tomonidan ko‘zdan kechirilgan.
Marhum A.G.ning olgan tan jarohatlarini og‘irlik darajasini va uning o‘lim sababini aniqlash maqsadida sud-tibbiyot ekspertizasi tayinlangan.
Hozirda mazkur holat yuzasidan Xo‘jaobod tumani IIB huzuridagi Tergov guruhi tomonidan tergovga qadar tekshiruv harakatlari olib borilmoqda.