Mirziyoyev Qozog‘iston Prezidenti va xalqiga taʼziya yo‘lladi
Shuningdek, Davlatimiz rahbari o‘rmon yong‘inlari oqibatida qurbon bo‘lganlarning oila aʼzolari va yaqinlariga chuqur hamdardlik bildirdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qozog‘istonning Abay viloyatida sodir bo‘lgan yirik o‘rmon yong‘inlari oqibatida insonlar halok bo‘lgani va katta ziyon ko‘rilgani munosabati bilan Prezident Qasim-Jomart Toqayevga va qardosh Qozog‘iston xalqiga taʼziya yo‘lladi. Davlatimiz rahbari qurbon bo‘lganlarning oila aʼzolari va yaqinlariga chuqur hamdardlik bildirdi.
Eslatib o‘tamiz, Qozog‘istonning sharqidagi Abay oblastidagi o‘rmon xo‘jaligida sodir bo‘lgan tabiiy yong‘in oqibatida 14 kishi halok bo‘lgan. Qozog‘iston Favqulodda vaziyatlar vazirligining xabariga ko‘ra, yong‘in daraxtlarni yashin urishi natijasida kelib chiqqan.
Qozog‘istonning Abay oblastida keng ko‘lamli o‘rmon yong‘inlari ro‘y bermoqda. ORDA xabar berishicha, natijada «Semey o‘rmoni» o‘rmon xo‘jaligi qo‘riqxonasining 14 nafar ishchisi halok bo‘lgan. Qozog‘iston prezidenti Qosim-Jo‘mart To‘qayev Abay viloyatida sodir bo‘lgan yong‘inda halok bo‘lganlar xotirasiga 12 iyun kunini Qozog‘istonda umummilliy motam kuni deb eʼlon qildi.