YUNESKO O‘zbekiston tashabbusi bilan ishlab chiqilgan rezolyutsiyani maʼqulladi
Rezolyutsiyada 2022-yil sentabrda Toshkent shahrida YUNESKO bilan hamkorlikda o‘tkazilgan Xalqaro axborotdan erkin foydalanish kuniga bag‘ishlangan konferensiyaning ahamiyati yuqori baholangan.
YUNESKO Ijroiya kengashining 217-sessiyasida O‘zbekiston tashabbusi asosida ishlab chiqilgan "Xalqaro axborotdan erkin foydalanish kuni munosabati bilan Toshkent deklaratsiyasi" rezolyutsiyasi bir ovozdan maʼqullandi.
Mazkur rezolyutsiyaning qabul qilinishi – O‘zbekistonda fuqarolarning so‘z erkinligi va axborotdan foydalanish huquqlarini taʼminlash bo‘yicha islohotlar jarayonida erishilgan yutuqlar xalqaro darajada eʼtirof etilayotganining navbatdagi ifodasidir.
Hujjatni tayyorlashda hammuallif sifatida ishtirok etgan barcha hamkorlarimizga minnatdorlik bildiramiz va barcha hamkasblarni ushbu muhim voqea bilan tabriklaymiz.