Келди-кетдилар давом этмоқда
Бугун бир қатор амалдорлар янги лавозимларга тайинланди.
Президент қарори билан:
Комилжон Каримов олий таълим, фан ва инновациялар вазирининг биринчи ўринбосари лавозимига;
Шахлохон Турдикулова олий таълим, фан ва инновациялар вазирининг ўринбосари лавозимига;
Сарвархон Бузрукхонов олий таълим, фан ва инновациялар вазирининг ўринбосари лавозимига;
Олимжон Тўйчиев Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Инновацион ривожланиш агентлиги директори лавозимига;
Маджит Каримов Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Билим ва малакаларни баҳолаш агентлиги директори лавозимига;
Усмон Шарифхўжаев мактабгача ва мактаб таълими вазирининг биринчи ўринбосари лавозимига;
Темуржон Комилов мактабгача ва мактаб таълими вазирининг ўринбосари лавозимига;
Дилшод Кенжаев мактабгача ва мактаб таълими вазирининг ўринбосари лавозимига;
Узоқбой Бегимқулов мактабгача ва мактаб таълими вазирининг ўринбосари лавозимига;
Алишер Уббиев мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги ҳузуридаги Ихтисослаштирилган таълим муассасалари агентлиги директори лавозимига;
Баходир Ахмедов маданият ва туризм вазирининг ўринбосари лавозимига;
Муроджон Маджидов маданият ва туризм вазирининг ўринбосари лавозимига;
Фирдавс Абдухаликов Маданият ва туризм вазирлиги ҳузуридаги Кинематография агентлиги директори лавозимига;
Рустамбек Курбанов Маданият ва туризм вазирлиги ҳузуридаги Миллатлараро муносабатлар ва хорижий мамлакатлар билан дўстлик алоқалари қўмитаси раиси лавозимига;
Абдурахман Абдувалиев Транспорт вазирлиги ҳузуридаги Автомобиль йўллари қўмитаси раиси лавозимига;
Тахир Назаров Транспорт вазирлиги ҳузуридаги Фуқаро авиацияси агентлиги директори лавозимига;
Дониёр Ахмедов Транспорт вазирлиги ҳузуридаги Темир йўлларда юк ва йўловчилар ташиш хавфсизлигини назорат қилиш инспекцияси бошлиғи лавозимига;
Фахриддин Салихов Транспорт вазирлиги ҳузуридаги Йўл-қурилиш ишлари сифатини назорат қилиш инспекцияси бошлиғи лавозимига;
Олег Пекос рақамли технологиялар вазирининг биринчи ўринбосари лавозимига;
Жамол Махсудов рақамли технологиялар вазирининг ўринбосари лавозимига;
Рустам Каримджонов рақамли технологиялар вазирининг ўринбосари лавозимига (аввал — халқ таълими вазирининг ўринбосари эди);
Шухрат Кадиров Рақамли технологиялар вазирлиги ҳузуридаги Космик тадқиқотлар ва технологиялар агентлиги директори лавозимига;
Аъзам Абдуллаев Рақамли технологиялар вазирлиги ҳузуридаги Ахборотлаштириш ва телекоммуникациялар соҳасида назорат инспекцияси бошлиғи лавозимига тайинланди.
Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлигида:
➖ Дурдона Рахимова ёшлар сиёсати ва спорт вазирининг ўринбосари лавозимига;
➖ Шахрилло Махмудов ёшлар сиёсати ва спорт вазирининг ўринбосари лавозимига;
➖ Мурад Исмаилов ёшлар сиёсати ва спорт вазирининг ўринбосари лавозимига тайинланди.