Қурувчи мактабни тўлиқ қайта таъмирлаб беради
Қурилиш ва уй-жой коммунал хўжалиги вазирлиги ҳолатга изоҳ берди.
Айтилишича, объектда шу кунга қадар Қурилиш соҳасида назорат инспекцияси томонидан назорат тадбирлари мунтазам олиб борилиб, қурилиш-монтаж ишлари сифати устидан пудратчи ва лойиҳачига 2 марта ёзма кўрсатма берилган ҳамда улар ижроси таъминланган
Кейинроқ объектни фойдаланишга топшириш бўйича ишчи комиссия аъзолари ва инспекция томонидан берилган  камчиликлар пудратчи томонидан тўлиқ бартараф этилмаганлиги сабабли, ҳозирги кунда ушбу фойдаланишга топшириш баённомаси инспекция томонидан расмийлаштирилмаган.
Бинонинг техник ҳолатига келадиган бўлсак, унинг ташқи деворидаги ёриқлар сабаб том қисмидан тушаётган ёмғир сувлари бинонинг пойдевор қисмига кетаётганлиги оқибатида пойдеворда чўкиш юзага келган. Бугунги кунда юзага келган ёриқлар пудратчи томонидан таъмирланган. Пудратчига баҳорги таътил вақтида қайта тўлиқ таъмирлаш бўйича кўрсатма ҳам тақдим этилган.
Маълумот ўрнида, қурилиш обектида ишлаб чиқилган ва тасдиқланган ишчи лойиҳа ҳужжатларига асосан 120 ўринли қўшимча бино қурилиши кўрсатилган бўлиб, ушбу бино қурилиши бош режада кўрсатилган ҳудудда кўп йиллик дарахтларни кесишнинг имкони бўлмаганлиги сабабли аввал белгиланган жойдан бошқа ерга кўчирилган. Қурилиш жараёнида киритилган ўзгартиришларга буюртмачи томонидан 2020 йил март ойида баённома расмийлаштирилган.