БАА компанияси Тошкентдаги оқава сувларини тозалашга ёрдам беради
Бу ҳақда Тошкент шаҳар ҳокимлиги маълум қилди.
БАА компаниясининг Тошкентда бошлаган лойиҳаси тайёр бўлганда умумий ҳисобда суткасига 1,5 миллион метр куб оқава сувлар тозаланади.
Бирлашган Араб Амирликларининг “Abu Dhabi Sewerage Services Company” компанияси пойтахтдаги оқава сувларини тозалашга ёрдам беради. Бу ҳақда Тошкент шаҳар ҳокимлигида бўлиб ўтган учрашувда маълум қилинди.
Тошкент шаҳар ҳокими в.б Бахтиёр Раҳмонов БААнинг “Abu Dhabi Sewerage Services Company” бошқарувчи ва бош ижрочи директори Аҳмад Ал Шамси бошчилигидаги компания мутасаддилари билан учрашди.
Унда Тошкент вилояти Қуйичирчиқ туманининг “Сурум” МФЙ ҳудудида барпо этилиши режалаштирилган Оқава сувларни йиғиш ва тозалаш иншоотини лойиҳалаш, қуриш, бунинг учун зарур инфратузилмани яратиш, мавжуд тизимлар билан интеграция қилишга оид ташкилий ва техник масалалар кўриб чиқилди.