4 ҳудудга янги ҳоким тайинланди
Яқинда президент видеоселекторда 12 та ҳокимни ишдан бўшатишга топшириқ берганди.
Абатбай Данияров Нукус шаҳар ҳокими лавозимига тайинланди. Бунга қадар у Қорақалпоғистон Вазирлар Кенгаши раисининг ёшлар сиёсати, ижтимоий ривожлантириш ва маънавий-маърифий ишлар бўйича ўринбосари лавозимида ишлаб келаётган эди.
Эргашев Дилмурод Бекмурадович Навоий шаҳар ҳокими лавозимига тайинланди. Ушбу лавозимга тайинлангунга қадар Навоий кон-металлургия комбинати” акциядорлик жамияти капитал қурилиш бошқармаси бошлиғининг ўринбосари вазифасида ишлаб келаётган эди.
Султанов Бахрам Бегдуллаевич Қонликўл тумани ҳокими этиб тайинланди У тайинловга қадар “Ўзсаноатқурилишбанк” АТБ департамент директорининг ўринбосари лавозимида ишлаган.
Давлетов Анвар Кенжаевич Хоразм вилояти ҳокимининг ўринбосари - вилоят инвестициялар, саноат ва савдо бошқармаси бошлиғи лавозимига тайинланди. У тайинловга қадар Янгиариқ тумани ҳокими вазифасини бажарувчи лавозимида фаолият юритган.