Тошкентда йўл ўтказгичнинг 5 та тўсини қулаб тушди
Ҳолат халқаро аэропорт ёнида юз берган.
Тошкент халқаро аэропорти яқинида эҳтиётсизлик оқибатида йўл ўтказгичнинг бешта тўсини қулаб тушди. “Ўзбекистон темир йўллари” ҳолат юзасидан маълумот берди.
Ҳолат 12 август куни Тошкент шаҳар ҳокимияти “Ягона буюртмачи хизмати” ИК буюртмачилигида «Кўприкқурилиш» трести УК томонидан амалга оширилаётган Тошкент шаҳар Яккасарой тумани Бобур кўчасидан Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортига олиб борувчи ва Содиқ Толипов кўчасига чиқиш ва тушишга имкон берувчи йўл ўтказгични замонавий қурилиш стандартлари асосида қайта қуриш объектида содир бўлган. Темир-бетон оралиқ қурилмаларини (балка) кран ёрдамида монтаж қилиш жараёнида эҳтиётсизлик оқибатида бир-бирига урилиб, 5 дона балка монтаж жойидан тушиб кетган.
Балкалар асосий йўл эмас, балки вагон депосига тегишли шохобча йўлга тушган бўлиб, поездлар қатновига умуман алоқаси йўқ. Воқеа натижасида ҳеч ким жабрланмаган. Ҳодиса тафсилотлари ўрганилмоқда, текширишлар натижасида қўшимча равишда батафсил маълумот берилиши айтилди.