Фарғонада 31 ёшли аёлни зўрлаганларга ҳукм ўқилди
4 нафар эркакка озодликдан маҳрум этиш жазоси тайинланди.
Фарғонада 31 ёшли аёл 4 нафар эркак томонидан зўрлангани бўйича айбланувчиларга суд ҳукми ўқилди. Бу ҳақда. Бу ҳақда Олий суд Матбуот котиби Азиз Обидов маълум қилди.
Қайд этилишича, жорий йилнинг 17 август куни жиноят ишлари бўйича Фарғона вилояти Бешариқ туман судида судланувчилар 28 ёшли, муқаддам судланган М.Й., 24 ёшли Д.Й., 39 ёшли А.С. ҳамда 34 ёшли С.С.га оид жиноят ишини кўриб чиқилган.
Суд ҳукмига кўра, М.Й. Жиноят кодексининг 118-моддаси (номусга тегиш) 2-қисми “в” банди, 119-моддаси (жинсий эҳтиёжни зўрлик ишлатиб ғайритабиий усулда қондириш) 1-қисми ва 165-моддаси (товламачилик) 2-қисми “в” банди билан айбли деб топилган ҳамда унга нисбатан 9 йил муддатга озодликдан маҳрум қилиш жазоси тайинланган.
Шунингдек, Д.Й. ва А.С. ЖКнинг 118-моддаси 2-қисми “в” банди ва 165-моддаси 2-қисми “в” банди билан айбли деб топилиб, уларнинг ҳар бири 8 йил, С.С. ЖКнинг 118-моддаси 2-қисми “в” банди билан айбли деб топилиб, 7 йил муддатга озодликдан маҳрум қилиш жазоси тайинланган.