Ҳафта бошида қандай об-ҳаво кузатилиши мумкинлиги айтилди
"Ўзгидромет" 1-3 сентябрь кунлари кузатиладиган об-ҳаво маълумотини эълон қилди.
Унга кўра, Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, 1-2 сентябрдан баъзи жойларда 15-20 м/с кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат 1 сентябрда кечаси 15-20 даража, кундузи 28-33 даража, 2-3 сентябрда кечаси 13-18 даража, кундузи 25-30 даража бўлади.
Бухоро, Навоий вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 15-20 м/с кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат 1 сентябрда кечаси 15-20 даража, кундузи 30-35 даража, 2-3 сентябрда кечаси 13-18 даража, кундузи 28-33 даража бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах, Самарқанд вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, 1-2 сентябрдан баъзи жойларда 15-20 м/с кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 13-18 даража, кундузи 1 сентябрда 30-35 даража, 2-3 сентябрда 28-33 даража бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, 1-2 сентябрдан баъзи жойларда 15-20 м/с кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 14-19 даража, кундузи 1 сентябрда 32-37 даража, 2-3 сентябрда 30-35 даража бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, 1-2 сентябрдан баъзи жойларда 15-20 м/с кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 13-18 даража, кундузи 1 сентябрда 30-35 даража, 2-3 сентябрда 28-33 даража бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, 1-2 сентябрдан баъзи жойларда 15-20 м/с кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 1-2 сентябрда 11-16 даража, 3 сентябрда 8-13 даража, кундузи 20-25 даража бўлади.