Saakashvili mavzusi 30-oktabrdan keyin ko‘pchilikning esidan chiqib ketadi — Irakliy Kobaxidze
Bunga nima sabab bo‘lishi aytildi.
Gruziya hukmron partiyasi – “Gruziya orzusi” yetakchisi Irakliy Kobaxidze Saakashvili Tbilisining Ukraina bilan munosabatlarini qiyinlashtirganini maʼlum qildi. Bu haqda “TASS” xabar berdi.
“Mixail Saakashvili ikki davlat munosabatlariga noqulaylik olib kirgan faktor bo‘ldi”, – degan Kobaxidze. Shuningdek, u 30-oktabrdan keyin Saakashvili mavzusi noaktual bo‘lib qolishiga umid bildirgan. Shu kuni Gruziyada mahalliy munitsipal saylovlarining ikkinchi turi bo‘lib o‘tadi.
”Sizni ishontirib ayta olamanki, Saakashvili mavzusi 30-oktabrdan keyin kun tartibidan butkul tushib qoladi. Shundan keyin Ukraina va Gruziya o‘rtasidagi barcha noqulay holatlar ham barham topadi”, – deb taʼkidladi siyosatchi.
Maʼlumot o‘rnida: Saakashvili 1-oktabr kuni qamoqqa olingan. U Gruziyaga 8 yillik tanaffusdan so‘ng qaytib keldi. Saakashvili 2004-2013 yillarda mamlakatni boshqargan. Shundan keyin u Ukraina fuqaroligini qabul qilgan va bir qancha lavozimlarda ishlagan.
Bundan avval Saakashvili Gruziyaga nima uchun kelgani hamda uning salomatligi jiddiy yomonlashgani xabar qilingandi.
Ukrainaliklar Donbassning topshirilishini hech qachon kechirmaydi — Zelenskiy
Ukraina prezidenti Donbass hududi bo‘yicha kelishuvlar borasidagi pozitsiyasini maʼlum qildi.
Zelenskiy Lukashenkoga qarshi sanksiyalar joriy qildi
Cheklovlar Belarus rahbarining Ukrainaga kirishini taqiqlash, aktivlarini muzlatish, savdo va tranzit operatsiyalarini cheklash, shuningdek, moliyaviy operatsiyalarni amalga oshirishni taqiqlashni o‘z ichiga oladi.
Qirg‘izistondagi madrasada Qamchibek Tashievning sog'lig'i uchun duo o'qildi
Avvalroq Tashiyev mamlakatni vaqtincha tark etgani haqida xabar berilgandi.
Tashiyevning yuqori lavozimda ishlovchi sinfdoshi ham ishdan olindi
Avvalroq Milliy xavfsizlik davlat qoʻmitasi raisi Qamchibek Tashiyev va yana 3 vazir lavozimidan olingan edi.