Malayziyada suv toshqinlari kuzatilmoqda
12 mingdan ortiq odam evakuatsiya qilindi.
Malayziyadagi kuchli yomg‘irlar tufayli yuzaga kelgan suv toshqinlari oqibatida 12 mingdan ortiq kishi xavfsiz hududlarga evakuatsiya qilindi.
Bernama agentligining xabar berishicha, tabiiy ofatdan eng ko‘p zarar ko‘rgan hududlar Johor, Sabah va Saravak shtatlari bo‘lib, ularda jami 12 285 nafar aholi vaqtinchalik boshpanalarga joylashtirilgan. Jabrlanganlar uchun 100 dan ortiq evakuatsiya markazlari tashkil etilgan.
Eslatib o‘tamiz, 2024-yilda Malayziyadagi suv toshqinlari mamlakat iqtisodiyotiga 215 million dollar miqdorida zarar yetkazgan, bu esa YIMning 0,05 foiziga teng.
AQSh Suriyadan barcha qo‘shinlarini olib chiqishini ma’lum qildi
Bu orqali mamlakat hududida qariyb o‘n yil davom etgan missiyasini yakunlanmoqda.
Xitoyda pirotexnika do‘konidagi portlash oqibatida 12 kishi halok bo‘ldi
So‘nggi haftalarda Xitoyda sanoat va pirotexnika bilan bog‘liq bir necha portlash holatlari qayd etilmoqda.
Sankt-Peterburgda migrantlarning savdo sohasida ishlashi taqiqlanishi mumkin
Bunga yanvar oyi oxirida “City Mall” savdo markazida yuz bergan qotillik sabab sifatida ko‘rsatilmoqda, gumondorlardan biri O‘zbekiston fuqarosi bo‘lgan.
Janubiy Koreya sobiq prezidenti umrbodga qamaldi
U 2024-yilda harbiy holat joriy etilishi bilan bog‘liq ish bo‘yicha aybdor deb topildi.
Qirg‘iziston rasmiylariga xorijiy hisob raqami ochish taqiqlandi
Sadir Japarov imzolagan qonunga ko‘ra, mansabdorlar o‘z daromadlari, xarajatlari va xorijiy aktivlarini deklaratsiya qilishi majburiy etildi.