Президент Шавкат Мирзиёев Ўзбекистон халқини Наврўз билан табриклади
Бугун, 21 март куни Тошкент шаҳридаги “Humo Arena” мажмуасида Наврўз байрами шодиёнаси бўлиб ўтди.
Шавкат Мирзиёев коронавирус пандемияси туфайли сўнгги икки йилда Наврўзи оламни юксак даражада нишонлашнинг иложи бўлмагани, лекин бу йилги байрам ҳар сафаргидек юксак шодиёналар билан қарши олинаётганини алоҳида таъкидлади.
Президент сўнгги кунларда кузатилаётган ёғингарчиликларга тўхталиб, бу Яратганнинг олий неъмати эканини қайд этди.
“Осмондан ёмғир эмас, оби-раҳмат, қут-барака, ризқ-рўз ёғмоқда. Бунинг учун албатта Яратганга ҳар қанча шукроналар айтсак арзийди”, - деди давлат раҳбари.
Президент Ҳаким ат-Термизийнинг “Наврўзнома” китобида агар Наврўзи олам душанба куни кирса, кўп ёмғир-қор ёғади, ҳосил мўл бўлади, йил тўқчиликда ўтади, деб ёзилганини эслатди.
“Бу фикрлар ҳам айнан душанба куни Наврўзни кутиб олаётган эл-юртимизнинг орзу-ниятлари билан уйғун ва ҳамоҳанг, десак ҳар томонлама тўғри бўлади”, - деди Мирзиёев.
Давлат раҳбарининг сўзларига кўра, маҳалла обод бўлса, бутун мамлакат обод бўлади. Маҳаллабай ишлаш албатта халқнинг розилигига олиб келади. Ҳукумат иш услубини ўзгартириб бўлса, одамларни рози қилиш бутун куч-ғайратини ишга солади.
“Янги Ўзбекистон ва Учинчи Ренессансни халқимизни буюк қудратидан куч олиб, бугунги ва эртанги авлодимиз албатта бунёд этади”, - дея ишонч билдирди давлат раҳбари.