Тошкентда 8 нафар талончи қўлга олинди
Улар хонадонларнинг биридан катта миқдорда пул ва автомобилни олиб чиқиб кетган.
Маълум бўлишича, 8 нафар эркак Тошкент шаҳар Юнусобод туманидаги хонадонлардан бирига ғайриқонуний равишда кириб, 1961 йилда туғилган хонадон эгасининг оғзини ва қўлларини скотч билан боғлаб, 1 млн сўмлик сейфни ва унинг ичида бўлган 15 000 доллар миқдоридаги пулларни олиб чиқиб кетишган.
Шунингдек, жиноятчиларнинг воқеа жойидан яшириниш учун хонадонга етиб келгани ҳамда жабрланувчининг қизларини пичоқ билан қўрқитиб, улар миниб келган Гентраъни олиб қочишгани аниқланди.
1978 йилда туғилган Тоҳир, 1986 йилда туғилган Одил, 1988 йилда туғилган Баҳодир, 1991 йилда туғилган Муродилла, 1991 йилда туғилган Аброр, 1997 йилда туғилган Азамат, 1998 йилда туғилган Муҳаммад, 2000 йилда туғилган Дониёрларга ЖКнинг 164-моддаси ва 267-моддаси билан айб эълон қилиниб, қамоққа олиш эҳтиёт чораси қўлланган.
Ҳозирда жиноят иши ўрнатилган тартибда кўриб чиқишлик учун жиноят ишлари бўйича Юнусобод тумани судига юборилган.