1хбет сабаб профилактика инспектори ўзини отиб қўйди
Ходим воқеа вақти Катта Фарғона канали ёқасида бўлган.
Фарғона вилояти Тошлоқ туманида профилактика инспектори табель қуроли билан ўзини бош қисмидан жароҳатлади. Бу ҳақда вилоят ИИБ ахборот хизмати хабар берди.
Қайд этилишича, Тошлоқ тумани ИИБ профилактика инспектори катта лейтенант А.У. 2022 йилнинг 5 декабрида тунги хизматдан чиқиб, туман ИИБда ўтказилган эрталабки йўриқномага келмаган ҳамда у билан боғланишнинг имкони бўлмаган.
Ўтказилган суриштирув ишлари давомида катта лейтенант А.У. яшаш хонадонидан тахминан 3 километр узоқликдаги Бесаранг қишлоғи ҳудудидан оқиб ўтувчи «Катта Фарғона» канали ёқасидаги йўлининг четида, ўзига тегишли бўлган Spark русумли автомобилида ўзига бириктирилган «ПМ» табель қуроли билан бош қисмидан жароҳатланган, кома ҳолатда топилган ва зудлик билан тиббий муассасага жойлаштирилган.
Аниқланишича, ходим ижтимоий тармоқларнинг 1хбет иловасидан фойдаланиб, 2022 йилнинг август ойида 45 миллион сўм ютқазгани учун, қарздорлик муаммоси ҳал этилиб, интизомий тартибда жазоланган ҳамда вилоят ИИБ қошидаги Интизомий кенгашнинг назоратида бўлган.
Ҳозирда ҳолат вилоят прокуратура органлари томонидан ўрганилмоқда.