Бугун Тошкентнинг икки туманида ичимлик суви бўлмайди
Ҳудудларга махсус техникаларда сув етказиб берилади.
«Ўзсувтаъминот» ахборот хизмати хабар беришича, Сергели тумани Қипчоқ (Хонобод) кўчаси бўйлаб ТХАЙ дан Файзли кўчасигача бўлган ҳудудда ерусти метроси қурилиш жараёнида 5 июнь 09:00 дан 6 июнь 09:00 гача Д-1000 мм тармоқларини кўчирилиши сабабли ичимлик суви вақтинча тўхтатилади.
Сергели тумани бўйича:
“Дарё бўйи”, «Файзли», Жалоир”, «Қипчоқ», «Суғдиёна» маҳаллаларида. «Рерси», «Мўътабар», “Пахта тола”, ғишт ишлаб чиқариш, керамика заводларида, божхона омборида. «Софдил» МФЙ Г-40 мавзеси, «Ўзгариш» МФЙ Сергели-5 мавзеси. «Ҳабибий» МФЙ Сергели-5 мавзеси, «Меҳригиё» МФЙ Сергели-6 мавзеси, “Янги Сергели” МФЙ Сергели 8 мавзеси, «Эзгулик» МФЙ Сергели 8а мавзеси, «Мададкор» МФЙ Сергели 7 мавзеси, «Зийнат» МФЙ Сергели 7 мавзеси, «Иттифоқ» МФЙ Сергели 2 мавзеси, «Нилуфар» МФЙ Сергели 2 мавзеси, «Бунёдобод» МФЙ, “Янги Бунёдобод” МФЙ Сергели-6 А мавзеларида.
Шу билан бирга мазкур ҳудуддаги барча давлат ва нодавлат муассасаларда, ҳар хил турдаги ишлаб чиқариш ва хизмат кўрсатиш объектларида ҳам ичимлик суви тўхтатилади.
Янгиҳаёт тумани бўйича:
«Қипчоқ», «Йўлдош», «Ал-Фарғоний», «Виқор», «Олчазор» МФЙ 10-ҳудуд, «Дўстлик», «Чортоқ», «Чароғон», «Тошкент», «Ибрат», «Иқбол», «Ҳумо», “Янги Умид” МФЙ Сергели 5А, “Ёрқин ҳаёт”, «Орият» 8-ҳудуд, «Марҳамат», «Гулшанобод» 9-ҳудуд, Тери-таносили шифохонаси, Ўликхона, Янгиҳаёт тумани ҳокимияти, Нон ишлаб чиқариш корхонаси, 1-сонли туғруқ комплекси, металл заводи, 12-автобус саройи, КНС, “Грин парк” боғи.
Ичимлик суви вақтинча тўхтатилган манзилларга махсус техникаларда сув етказиб берилади.