Ғаллаорол ҳокимлиги қишлоқ хўжалиги бўлими бош мутахассиси 6700 доллар олганида ушланди
У фермер хўжалигига тегишли 11 гектар ер майдонини сотиш ва ҳужжатларни расмийлаштириб бериш эвазига пул талаб қилган.
Жиззах вилояти Ғаллаорол туманида ер майдонини ноқонуний сотиш билан боғлиқ коррупцион ҳолат аниқланди. Бу ҳақда ДХХ Zamon.uz'гa хабар берди.
Маълум қилинишича, туман ҳокимлигининг қишлоқ хўжалиги бўлими бош мутахассиси ўзининг ўғлига тегишли фермер хўжалигининг 11 гектар ер майдонини харидорга 11 минг АҚШ долларига сотишга келишган. У келишув доирасида олдиндан 5 минг АҚШ доллар олган.
Шунингдек, у ерга оид тегишли ҳужжатларни ҳокимлик ҳамда кадастр идораларидаги танишлари орқали расмийлаштириб бериш эвазига қолган 6 минг АҚШ доллари ва қўшимча 700 АҚШ доллари, жами 6700 АҚШ долларини олаётган вақтида қўлга олинган.
Тезкор тадбир Давлат хавфсизлик хизмати ҳамда Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти ходимлари ҳамкорлигида ўтказилган.
Мазкур ҳолат юзасидан бош мутахассисга нисбатан Жиноят кодексининг 168-моддаси 3-қисми «а» банди ҳамда 28, 211-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилган.
Ҳозирда ушбу жиноят иши доирасида тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Жиззахда қарийб 14 кг “опий”ни сотиш ва тарқатишни режалаштирган шахслар ушланди
Уч нафар шахс Тожикистондаги наркокурерлар қолдирган наркотик моддаларни олиб, уларни сотиш орқали даромад орттиришни режалаштирган.
Тошкент вилоятида ҳоким ёрдамчисига нисбатан жиноят иши қўзғатилди
У имтиёзли кредит ажратиб, ўз эҳтиёҳлари учун сарфлаб юборган.
Ўзбекистонда ортиб қолган 1-синф ўқув қуроллари боғчаларга берилади
Яроқлилик муддати тугайдиган ортиқча ўқув қуроллари давлат боғчаларининг мактабга тайёрлов гуруҳларига ажратилади.
Ўзбекистонда телефон рақами орқали пул ўтказиш тартиби белгиланди
Янги тартибга кўра, фуқаролар пул юборишда олувчининг банк ҳисобварағи ёки банк картаси реквизитларини киритиши шарт бўлмайди.
“Ушбу ташриф яна бир муҳим саҳифани очди”: Саида Мирзиёева Илҳом Алиевнинг Ўзбекистонга ташрифи ҳақида
Саида Мирзиёева Озарбайжон Президентининг Ўзбекистонга ташрифи ҳақида фикр билдириб, икки давлат ўртасидаги биродарлик муносабатлари ва имзоланган Абадий дўстлик тўғрисидаги шартноманинг аҳамиятини қайд этди.
Ўзбекистонда Мустақиллик байрами арафасида 163 та янги объект фойдаланишга топширилди
Президент Шавкат Мирзиёев иштирокида ҳудудларда янги объектларни ишга тушириш маросими бўлиб ўтди.
Тошкентдаги айрим ташкилотларда иш вақтини 8:00 дан бошлаш таклиф қилинмоқда
Таклифга кўра, иш кунининг умумий давомийлиги ўзгармайди. Ходимлар ишни бир соат эртароқ бошлайди ва шунга мос равишда бир соат эртароқ якунлайди.

Глава отдела сельского хозяйства администрации Галлаарала был задержан при получении 6700 долларов.
За денежное вознаграждение предложил продать и оформить документы на 11 гектаров земли, принадлежащей фермерскому хозяйству.
В Джизакской области, в Галляаральском районе, выявлен коррупционный случай, связанный с незаконной продажей земельного участка. Об этом сообщило ДХХ Zamon.uz.
Сообщается, что главный специалист отдела сельского хозяйства районной администрации договорился продать покупателю 11 гектаров земли, принадлежащих фермерскому хозяйству его сына, за 11 тысяч долларов США. В рамках договоренности он получил аванс в размере 5 тысяч долларов США.
Кроме того, он был задержан в момент получения оставшихся 6 тысяч долларов США и дополнительных 700 долларов США, всего 6700 долларов США, в обмен на оформление соответствующих документов на землю через своих знакомых в администрации и кадастровых органах.
Оперативное мероприятие было проведено совместно сотрудниками Службы государственной безопасности и Департамента по борьбе с экономическими преступлениями.
По данному факту в отношении главного специалиста возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 168 "а" и статьям 28, 211 части 1 Уголовного кодекса.
В настоящее время в рамках данного уголовного дела проводятся следственные действия.
В Ташкентской области возбуждено уголовное дело в отношении помощника хокима
Он выделил льготный кредит и потратил его на свои нужды.
В Узбекистане оставшиеся учебные принадлежности для 1-го класса будут переданы детским садам.
Просроченные излишки учебных принадлежностей распределяются в подготовительные к школе группы государственных детских садов.
В Узбекистане установлен порядок перевода денежных средств по номеру телефона.
Согласно новому порядку, гражданам не нужно будет вводить реквизиты банковского счёта или банковской карты получателя при отправке денег.
«Этот визит открыл ещё одну важную страницу»: Саида Мирзиёева о визите Ильхама Алиева в Узбекистан
Саида Мирзиёева, комментируя визит Президента Азербайджана в Узбекистан, отметила важность братских отношений между двумя государствами и подписанного Договора о вечной дружбе.
В преддверии Дня независимости в Узбекистане введено в эксплуатацию 163 новых объекта.
Президент Шавкат Мирзиёев принял участие в церемонии ввода в эксплуатацию новых объектов в регионах.
В некоторых организациях Ташкента предлагается начинать рабочее время с 8:00.
Согласно предложению, общая продолжительность рабочего дня не изменится. Сотрудники начнут работу на час раньше и, соответственно, завершат её на час раньше.
В Казахстане тела погибших в ДТП узбекистанцев доставлены на Родину
Генеральное консульство в городе Алматы совместно с Агентством миграции приняло необходимые меры.
В Узбекистане для студентов началась «Актуальная сорокадневка»
В течение данного периода будут проводиться работы по достойной встрече студентов в новом учебном году, а также по оперативному устранению возможных проблем.