Ғаллаорол ҳокимлиги қишлоқ хўжалиги бўлими бош мутахассиси 6700 доллар олганида ушланди
У фермер хўжалигига тегишли 11 гектар ер майдонини сотиш ва ҳужжатларни расмийлаштириб бериш эвазига пул талаб қилган.
Жиззах вилояти Ғаллаорол туманида ер майдонини ноқонуний сотиш билан боғлиқ коррупцион ҳолат аниқланди. Бу ҳақда ДХХ Zamon.uz'гa хабар берди.
Маълум қилинишича, туман ҳокимлигининг қишлоқ хўжалиги бўлими бош мутахассиси ўзининг ўғлига тегишли фермер хўжалигининг 11 гектар ер майдонини харидорга 11 минг АҚШ долларига сотишга келишган. У келишув доирасида олдиндан 5 минг АҚШ доллар олган.
Шунингдек, у ерга оид тегишли ҳужжатларни ҳокимлик ҳамда кадастр идораларидаги танишлари орқали расмийлаштириб бериш эвазига қолган 6 минг АҚШ доллари ва қўшимча 700 АҚШ доллари, жами 6700 АҚШ долларини олаётган вақтида қўлга олинган.
Тезкор тадбир Давлат хавфсизлик хизмати ҳамда Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти ходимлари ҳамкорлигида ўтказилган.
Мазкур ҳолат юзасидан бош мутахассисга нисбатан Жиноят кодексининг 168-моддаси 3-қисми «а» банди ҳамда 28, 211-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилган.
Ҳозирда ушбу жиноят иши доирасида тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Жиззахда қарийб 14 кг “опий”ни сотиш ва тарқатишни режалаштирган шахслар ушланди
Уч нафар шахс Тожикистондаги наркокурерлар қолдирган наркотик моддаларни олиб, уларни сотиш орқали даромад орттиришни режалаштирган.
Тошкент вилоятида ҳоким ёрдамчисига нисбатан жиноят иши қўзғатилди
У имтиёзли кредит ажратиб, ўз эҳтиёҳлари учун сарфлаб юборган.
Ўзбекистонда ортиб қолган 1-синф ўқув қуроллари боғчаларга берилади
Яроқлилик муддати тугайдиган ортиқча ўқув қуроллари давлат боғчаларининг мактабга тайёрлов гуруҳларига ажратилади.
Ўзбекистонда телефон рақами орқали пул ўтказиш тартиби белгиланди
Янги тартибга кўра, фуқаролар пул юборишда олувчининг банк ҳисобварағи ёки банк картаси реквизитларини киритиши шарт бўлмайди.
“Ушбу ташриф яна бир муҳим саҳифани очди”: Саида Мирзиёева Илҳом Алиевнинг Ўзбекистонга ташрифи ҳақида
Саида Мирзиёева Озарбайжон Президентининг Ўзбекистонга ташрифи ҳақида фикр билдириб, икки давлат ўртасидаги биродарлик муносабатлари ва имзоланган Абадий дўстлик тўғрисидаги шартноманинг аҳамиятини қайд этди.
Ўзбекистонда Мустақиллик байрами арафасида 163 та янги объект фойдаланишга топширилди
Президент Шавкат Мирзиёев иштирокида ҳудудларда янги объектларни ишга тушириш маросими бўлиб ўтди.
Тошкентдаги айрим ташкилотларда иш вақтини 8:00 дан бошлаш таклиф қилинмоқда
Таклифга кўра, иш кунининг умумий давомийлиги ўзгармайди. Ходимлар ишни бир соат эртароқ бошлайди ва шунга мос равишда бир соат эртароқ якунлайди.

The head specialist of the agriculture department of G‘allaorol district administration was caught while receiving 6700 dollars.
He demanded money in exchange for selling and formalizing documents for 11 hectares of land belonging to a farm.
A corruption case related to the illegal sale of land has been uncovered in Gallaorol district of Jizzakh region. This was reported to DXX by Zamon.uz.
It is reported that the chief specialist of the district administration's agriculture department agreed to sell 11 hectares of land belonging to his son's farm to a buyer for 11 thousand US dollars. As part of the agreement, he received an advance of 5 thousand US dollars.
Furthermore, he was caught red-handed while receiving the remaining 6 thousand US dollars and an additional 700 US dollars, totaling 6700 US dollars, in exchange for formalizing the relevant documents for the land through his acquaintances in the administration and cadastre offices.
The prompt operation was carried out in cooperation with employees of the State Security Service and the Department for Combating Economic Crimes.
Regarding this case, a criminal case has been initiated against the chief specialist under Article 168, Part 3, paragraph "a" and Articles 28 and 211, Part 1 of the Criminal Code.
Currently, investigative actions are being carried out within the framework of this criminal case.
According to the new procedure, citizens will not be required to enter the recipient's bank account or bank card details when sending money.
Saida Mirziyoyeva commented on the visit of the President of Azerbaijan to Uzbekistan, noting the fraternal relations between the two countries and the significance of the signed Treaty on Eternal Friendship.
A ceremony to launch new facilities in the regions was held with the participation of President Shavkat Mirziyoyev.
According to the proposal, the total duration of the working day will not change. Employees will start work one hour earlier and, accordingly, finish one hour earlier.
The Consulate General in Almaty, in cooperation with the Migration Agency, took the necessary measures.
180 educators are participating in a seminar on teaching the Uzbek language using modern methodology.
YPX officers gave the driver a stop signal, but he sharply turned the car around and attempted to flee.