Албания президенти 16–17 июн кунлари расмий ташриф билан Ўзбекистонда бўлади
Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Байрам Бегай 16–17 июн кунлари рафиқаси ҳамроҳлигида расмий ташриф билан Ўзбекистонда бўлади.
Ташриф доирасида Тошкент шаҳрида олий даражадаги музокаралар ўтказилиши режалаштирилган. Унда Ўзбекистон ва Албания ўртасидаги икки томонлама ҳамкорликни янада ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинади.
Музокараларда савдо-иқтисодий алоқалар, саноат кооперацияси, қишлоқ хўжалиги, “яшил” энергетика, туризм ҳамда бошқа устувор йўналишлардаги ҳамкорликни кенгайтириш масалаларига алоҳида эътибор қаратилади. Шунингдек, маданий-гуманитар алмашинувларни фаоллаштириш бўйича таклифлар ҳам кўриб чиқилади.
Томонлар халқаро ва минтақавий аҳамиятга эга долзарб масалалар юзасидан фикр алмашиб, кўп томонлама платформалар доирасидаги ҳамкорлик ва ўзаро қўллаб-қувватлаш истиқболларини муҳокама қиладилар.
Ташриф дастурига мувофиқ, Албания Президенти V Тошкент халқаро инвестиция форумида ҳам иштирок этади.
Нарендра Моди 28 август куни Ўзбекистонга келади
Ташрифдан сўнг Ҳиндистон бош вазири ШҲТ саммитида иштирок этиш учун Қирғизистонга боради.
Каспий тугуни: Ўзбекистон ва Озарбайжоннинг ягона логистика тизими қандай шаклланмоқда
Боку порти Марказий Осиёдан Европага юк ташишда муҳим транзит марказига айланиши кутилмоқда.
Татаристон раҳбари Ўзбекистон ва Тожикистон президентларига ҳамдардлик билдирди
Нижнекамскдаги дрон ҳужуми оқибатида Ўзбекистон ва Тожикистон фуқаролари ҳам ҳалок бўлган эди.
Президент Шавкат Мирзиёев АҚШ Президенти Доналд Трамп билан телефон орқали мулоқот қилди
Президент Шавкат Мирзиёев Доналд Трампни АҚШ мустақиллигининг 250 йиллиги билан табриклади ва уни Ўзбекистонга расмий ташриф билан келишга таклиф қилди.
Нарендра Модининг Ўзбекистонга келиши кутилмоқда
Бахтиёр Саидов Нарендра Модининг Ўзбекистонга бўлажак ташрифига тайёргарлик кўриш мақсадида Ҳиндистондаги ҳукумат вакиллари билан музокара ўтказиш учун Нью-Деҳлига борди.
Иссиқкўлда Марказий Осиёда илк бор F1H2O жаҳон чемпионати босқичи бошланди
Очилиш маросимида Марказий Осиё ва Озарбайжон давлат раҳбарлари иштирок этди.
Марказий Осиё ва Озарбайжон ягона тараққиёт маконини шакллантириши зарур — Шавкат Мирзиёев
Ўзбекистон Президент Марказий Осиё мамлакатлари ва Озарбайжоннинг минтақавий ҳамкорлигини ривожлантириш истиқболларини белгилаб берди
Ўзбекистон, Қирғизистон ва Озарбайжон Биринчи хонимлари “Альтин балалик” реабилитация марказига ташриф буюрди
Ташриф якунида Қирғиз Республикаси Биринчи хоними Зироат Мирзиёевага анъанавий қирғиз миллий мусиқа асбоби — чангқўбизни совға қилди.

Президент Албании посетит Узбекистан с официальным визитом 16–17 июня.
В рамках программы визита Байрам Бегай также примет участие в V Ташкентском международном инвестиционном форуме.
По приглашению Шавката Мирзиёева Байрам Бегай 16–17 июня вместе с супругой посетит Узбекистан с официальным визитом состоится.
В рамках визита в городе Ташкенте запланировано проведение переговоров на высшем уровне. На них будут обсуждены перспективы дальнейшего развития двустороннего сотрудничества между Узбекистаном и Албанией.
В ходе переговоров особое внимание будет уделено вопросам расширения сотрудничества в сферах торгово-экономических связей, промышленной кооперации, сельского хозяйства, «зеленой» энергетики, туризма и других приоритетных направлениях. Также будут рассмотрены предложения по активизации культурно-гуманитарных обменов.
Стороны обменяются мнениями по актуальным вопросам международного и регионального значения, обсудят перспективы сотрудничества и взаимной поддержки в рамках многосторонних платформ.
В соответствии с программой визита Президент Албании также примет участие в Ташкентском международном инвестиционном форуме.
Нарендра Моди прибудет в Узбекистан 28 августа
После визита премьер-министр Индии отправится в Киргизию для участия в саммите ШОС.
Каспийский узел: как формируется единая логистическая система Узбекистана и Азербайджана
Порт Боку, как ожидается, станет важным транзитным центром для перевозки грузов из Центральной Азии в Европу.
Лидер Татарстана выразил соболезнования президентам Узбекистана и Таджикистана
В результате атаки дронов в Нижнекамске погибли также граждане Узбекистана и Таджикистана.
Президент Шавкат Мирзиёев провёл телефонный разговор с президентом США Дональдом Трампом.
Президент Шавкат Мирзиёев поздравил Дональда Трампа с 250-летием независимости США и пригласил его посетить Узбекистан с официальным визитом.
Ожидается прибытие Нарендры Моди в Узбекистан
Бахтиёр Саидов отправился в Нью-Дели для проведения переговоров с представителями правительства Индии в целях подготовки к предстоящему визиту Нарендры Моди в Узбекистан.
Бахтиёр Саидов встретился со специальным представителем Президента США Серхио Гором
Обсуждены вопросы укрепления стратегического партнёрства между Узбекистаном и США
На Иссык-Куле впервые в Центральной Азии стартовал этап чемпионата мира F1H2O.
На церемонии открытия приняли участие главы государств Центральной Азии и Азербайджана.
Центральная Азия и Азербайджан должны сформировать единое пространство развития — Шавкат Мирзиёев
Президент Узбекистана определил перспективы развития регионального сотрудничества стран Центральной Азии и Азербайджана