Zangiotada ekstremistik faoliyat bilan shug‘ullanib kelayotgan yana bir guruh ushlandi
Toshkent viloyatning Zangiota tumanida ekstremistik faoliyat bilan shug‘ullanib kelayotgan yana bir guruh ushlandi. Bu haqda viloyat IIBB matbuot xizmati xabar berdi.
Aniqlangan maʼlumotlar asosida ushbu tumanida viloyat prokuraturasi, DXX va IIBB xodimlari ishtirokida navbatdagi «Xavfsiz hudud» tezkor tadbiri tashkil etilgan va yashirin ekstremistik faoliyat bilan shug‘ullanayotgan  bir guruh shaxslar ushlangan.
Qayd etilishicha, ayni paytda holat yuzasidan tergov harakatlari davom ettirilmoqda. Shuningdek, o‘tkazilgan tadbirlar davomida qidiruv, yonida tig‘li jism olib yurish, belgilangan karantin va pasport-viza qoidalarini buzish, jamoat joyida spirtli ichimlik isteʼmol qilish, bezorilik va noqonuniy ov quroli saqlash kabi bir nechta holatlar aniqlanib belgilangan tartibda choralar ko‘rilmoqda.