Saakashvili Gruziyada parokanda emas, balki yaxshi tashkil etilgan davlat tuzumiga duch keldi — Irakliy Garibashvili
Mixail Saakashvilining ruhiy holati qamoqqa olingandan keyin jiddiy o‘zgargan. Bu haqda Gruziya bosh vaziri Irakliy Garibashvili maʼlum qildi.
“Saakashvilining psixologik holati qamoqqa olingandan keyin jiddiy o‘zgarishga uchradi. “Milliy harakat” (Saakashvili asos solgan partiya) o‘z yetakchisining og‘ir ahvolidan xavotirda hamda uning zudlik bilan ozod qilinishini talab qilmoqda”, – degan Garibashvili.
Uning qo‘shimcha qilishicha, sobiq prezident Gruziyada parokanda emas, balki yaxshi tashkil etilgan davlat tuzumiga duch kelgan.
“Endi u faqat qay tarzda ozod bo‘lishini o‘ylashi kerak”, – deb aytgan bosh vazir.
Maʼlumot o‘rnida: Saakashvili 1-oktabr kuni qamoqqa olingan. U Gruziyaga 8 yillik tanaffusdan so‘ng qaytib keldi. Sobiq prezident 2004-2013 yillarda mamlakatni boshqargan. Shundan keyin u Ukraina fuqaroligini qabul qilgan va bir qancha lavozimlarda ishlagan.
Bundan avval Yevropa Ittifoqi Gruziyani Saakashvili masalasida vazmin bo‘lishga chaqirgani hamda sobiq prezidentning qamoqxonadan maktub yozgani xabar qilingandi.