Қўша келган бало: 5 суткага қамалган блогер яна жавобгарликка тортилди
Икки нафар қиз Самарқанддаги тунги клубда ўзбек миллий валютасини сочиб, уни қадрсизлантирган.
Ижтимоий тармоқларда Самарқанддаги кафеларнинг бирида икки нафар қиз ўзини кўз-кўз қилиб ўйинчи қизлар ёнида оёқлари билан ўзбек миллий валютасини босиб, уни қадрсизлантиргани акс этган видео тарқалди. Ҳолат бўйича Самарқанд вилояти ИИБ муносабат билдирди.
Аниқланишича, жорий йилнинг 15 декабрь куни Самарқанд шаҳрида жойлашган тунги клубларнинг бирида олинган видео тасвир ҳолати юзасидан тегишли тартибда суриштирув ишлари олиб борилиб, тўпланган ҳужжатлар қонуний қароқ қабул қилиш учун ЖИБ Самарқанд шаҳар судига юборилди.
"Биз 7 ойдан бери фуқароларга хизмат қилиб келамиз. Меҳмонлар бизнинг кафега келиб, тамадди қилиб кетишади. ШУ кунга қадар уруш жанжаллар бўлмаган. Кафега шоу, балетлар келишади. Раққосаларга пул сочилмайди. Ўша куни 2 нафар қиз кафега келиб, тамадди қилишган. Уларнинг ўзлари ўзини устидан пул сочиб ўзини-ўзи тасвирга олган", — деган кафеда ишлайдиган ходим.
Бундан 1 ойча аввал юқорида айтилган қиз беҳаё расм ва видеоларни тарқатгани учун 5 сутка маъмурий қамоқ жазосига ҳукм қилиниб, 4 сутка ўтириб чиқиб келганди.
"Мен кафеда нотўғри иш қилмаганман. Фуқароларнинг пул сочиш байрамини кўрсатиб берганман холос. Пулларни мен сочмаганман", — деди блогер қиз.
ЖИБ Самарқанд шаҳар судининг ҳукмига кўра ҳар иккала ҳуқуқбузарга БҲМнинг 3 бараварида жарима жазоси тайинланди.