Жиззахда бедарак йўқолган боланинг жасади каналдан топилди
Болакайнинг отаси фарзандининг ўлими сабабидан шубҳаланаётганини айтмоқда.
Жиззах вилояти Бахмал туманида бедарак йўқолган олти ёшли боланинг каналдан жасади топилди. Бу ҳақда «Миллар» дастурида хабар берилди
Қайд этилишича, 3 май куни Жиззах вилояти Бахмал тумани Наврўз қишлоғида яшовчи 6 ёшли бола йўқолган. Унинг оила аъзолари орадан икки кун ўтгач бола жасадини каналдан топишган. Болакайнинг отаси фарзандининг ўлими сабабидан шубҳаланаётганини қайд этган.
«5 май куни соат 14:10 да ўғлимнинг жасадини сувдан топдик. Танасини кўрганимда у 40 соат сувда қолиб кетганга ўхшамади. Ўлимининг сабаби сувда чўкиш, дейиляпти. Ўзи чўкканми ёки чўктирилганми, бу номаълум. У яшаш уйимиздан икки километр узоқликда топилган. Устида кийими бор эди. Лекин топганимизда футболкаси йўқ эди. Танасида ортиқча шилиниш-тирналишлар йўқ. Йўқолган пайт кўчада одам гавжум бўлган. Лекин уни сув бўйига борганини кўрган одам йўқ. Тегишли ташкилотлар назоратини янада кучайтиришини сўрайман», — дейди боланинг отаси.
Ҳозирда вилоят прокуратураси томонидан ҳолат юзасидан терговга қадар текширув ҳаракатлари давом этмоқда.